عجیب ترین شغل های دنیا

وقتی صحبت از شغل و کار می شود، همه یاد مشاغلی می افتند که در اطراف و در محیط اجتماعی دیده می شود. ولی باید بدانید که مشاغلی در جهان وجود دارند که حتی فکرشان را هم نمی کنید. جالب تر این که بعضی از این شغل های عجیب، درآمد بالایی نیز دارند.

جالب ترین شغل های دنیا را بشناسید

در زیر لیستی از مشاغل عجیب و شگفت انگیز که در دنیا و در برخی از کشورهای جهان وجود دارند را معرفی خواهیم کرد.

هل دهنده مسافران به داخل مترو و قطار

در کشور ژاپن تعداد زیادی از افراد برای رسیدن به محل کار از مترو استفاده می کنند. به دلیل این که تعداد مسافران زیاد است، این شغل عجیب ایجاد شده است تا مسافران را به داخل مترو هل دهند.

یابنده دوچرخه و جابه جا کننده دوچرخه

این دو شغل در کشور هلند وجود دارد و تعداد زیادی از افراد در این دو شغل مشغول به کار هستند. چرا که هلندی ها بسیار از دوچرخه استفاده می کنند و به همین دلیل تعداد زیادی از این دوچرخه ها در نقاط مختلف شهر رها می شوند. یابنده دوچرخه، دوچرخه های رها شده در شهر را جمع آوری می کنند و جابه جا کننده، دوچرخه سوارها را با قایق از کانال عبور می دهند.

تخت گرم کن

یکی از مشاغل عجیبی که در دنیا وجود دارد، گرم کن تخت در هتل ها می باشد. این افراد استخدام می شوند تا تخت مهمان های هتل را قبل از رسیدن با خوابیدن روی ان ها گرم کنند.

آدامس پاک کن

این شغل عجیب نیز در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد. افراد وظیفه دارند تا به کمک دستگاه ها مخصوص، آدامس ها را از روی وسایل عمومی و خیابان ها پاک کنند.

مهمانان عروسی

در برخی از کشورها برای جشن یا مراسم عروسی خود مهمان هایی را استخدام می کنند و در واقع برای شلوغ شدن مراسم و فیلم و عکس این افراد حضور می یابند.

جمع کننده کرم برای ماهیگیران

افرادی در دنیا وجود دارند که کرم ها را از زیر خاک جمع می کنند و به کارخانه ها تحویل می دهند. این کرم ها برای فروش به ماهیگیران بسته بندی و عرضه می شوند.

بو کننده عرق افراد یکی از شغل های عجیب در دنیا

یکی از عجیب ترین شغل های دنیا، بو کردن زیر بغل افراد برای تشخیص کیفیت محصولات تولید شده برای کنترل بو در بدن است.

لمس کننده صورت

افرادی در دنیا در شرکت های آرایشی و بهداشتی مشغول به کار هستند و وظیفه آن ها  لمس کردن پوست صورت افراد می باشد. آن ها باید لطافت پوست آن ها را تشخیص دهند و در ساخت لوازم ارایشی و بهداشتی کمک می کنند.

تست کننده بستنی،

یکی دیگر از جذاب ترین و عجیب ترین شغل ها، تست کننده بستنی در کارخانه های بستنی ساز می باشد. این افراد وظیفه دارند تا بستنی های تولید شده را تست کنند و از این راه درآمد کسب می کنند.

دسته بندی کننده وبسایت فیلم و سریال نت فلیکس

در این شغل افراد فیلم و سریال ها را تماشا می کنند و و با توجه به ژانر آن ها دسته بندی و تگ میکنند.

عذرخواهی کننده، عجیب ترین شغل در دنیا

این شغل عجیب در ژاپن وجود دارد! شرکت هایی افرادی را استخدام میکنند تا به صورت حضوری از طرف شخصی دیگر عذرخواهی می کنند و درآمد بالایی نیز دارند.

ارزیاب سرسره های آبی

در این شغل افرادی استخدام می شوند تا کیفیت و هیجان سرسره های آبی را در پارک های آبی و هتل ها بسنجند و تست کنند.

تفکیک کننده جنسیت جوجه ها

در این شغل عجیب، افراد باید هرروز جوجه های نر و ماده یعنی مرغ و خروس ها را از یکدیگر تشخیص دهند و جدا کنند.