سیستم حضور و غیاب آنلاین

نرم افزار حضور غیاب آنلاین در مقایسه با سیستم های حضور غیاب آفلاین، بسیار کاربردی تر است. این نرم افزارها معمولا یک سیستم حضور غیاب آنلاین در بستر وب و موبایل می باشند. ثبت حضور و غیاب در این سیستم ها میتواند از طریق دستگاه حضور غیاب(کارتی یا اثر انگشت یا تشخیص چهره)، اپلیکیشن موبایل، ثبت تردد در موقعیت مکانی و … انجام شود. با استفاده از این سامانه ها کارکنان شما مجبور نیستند مانند گذشته فرم های حضور غیاب را به جای خود یا دیگر پرسنل پر کنند.

مدیران مجموعه ها معمولا به دلیل مشغله زیادی که دارند نمی توانند به طور دائم در محل کار حضور داشته باشند. در این صورت کافی است از هر جایی که باشند و در هر زمانی لپتاپ، کامپیوتر و یا گوشی هوشمند خود را باز کنند و از طریق نرم افزارهای تحت وب مربوطه، تردد پرسنل و حضور یا غیبت آنها را کنترل نمایند. مدیران می توانند از طریق نرم افزار تمام لیست های حضور غیاب را مشاهده کنند. همچنین می توانند ببینند کدام کارمند در محل کار حاضر شده و کدام کارمند غیبت کرده است.

نرم افزار حضور غیاب تحت وب

در کسب و کارهایی با مستندات متنوع و حجم بالای اطلاعات، معمولا برای هر بخش یک دستگاه در نظر گرفته می­ شود. نرم افزار های آنلاین کار چند دستگاه را انجام می دهند. با استفاده از این سیستم می توانیم داده ها را جمع آوری و ذخیره کنیم و در وقت و هزینه صرفه جویی نماییم. در سیستم حضور غیاب آنلاین، نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب می باشد. در نتیجه به نیروی متخصص، سرور، سخت افزار، کابل کشی یا نرم افزار خاصی نیاز ندارید. از این جهت تا حد زیادی هزینه های یک شرکت یا مجموعه کاهش می یابد.

نرم‌افزارهای تحت وب نرم‌افزارهايی هستند كه نيازی به نصب در سيستم شما نخواهند داشت. تنها با داشتن يك دستگاه متصل به اينترنت می توانيد به آن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

حضور غیاب آنلاین

مزایای سیستم کنترل تردد آنلاین

نرم‌افزارهای تحت وب مزایای بسیاری دارند. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب هیچ حافظه‌ای از سیستم شما اشغال نخواهد شد. به همین ترتیب می‌توانید تا هر اندازه که بخواهید در نرم‌افزار خود گزارشات مختلف ذخیره کنید.
  • در هر زمان و هر مکان حتی با استفاده از تلفن همراه و لپ تاپ خود به محیط نرم‌افزار و اطلاعات داخل آن دسترسی داشته باشيد.
  • مي‌توانید چندین کاربر مختلف را با سطح دسترسي‌های گوناگون برای استفاده از نرم‌افزار تعريف کنید.
  • با استفاده از نرم‌های تحت وب چندین کاربر می‌توانند به صورت همزمان از محیط دستگاه استفاده کنند.
  • برای گزارش گیری از سیستم های حضور غیاب آنلاین نیاز به وصل کردن یو اس بی جهت استخراج اطلاعات نیست. می توانید از طریق نرم افزار در هر زمانی این کار را انجام دهید.
  • در نرم افزار های آنلاین و تحت امکان اطلاع از حضور یا عدم حضور پرسنل به صورت لحظه ای وجود دارد.
  • امکان ارسال پیامک ورود و خروج پرسنل به صورت لحظه ای در نرم افزارهای تحت وب امکان پذیر است.

مواردی که گفته شد تنها بخشی از مزایای استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب است. حال تصور کنید که می‌توانید از تمام این امتیازها برای داشتن گزارشی کامل از حضور و غیاب کارمندان خود استفاده کنید.

با استفاده از نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب دیگر هیچ نگرانی از بابت از دست رفتن آمار مربوط به حضور و غیاب یا دسترسی به آن‌ها نخواهید داشت. چرا که می‌توانید تمام گزارش‌های مربوط به ورود و خروج کارمندان را تا هر زمانی که بخواهید در سیستم ذخیره نمایید.

حضور و غیاب آنلاین راهکاری برای سازمان های چند شعبه ای

بسیاری از سازمان ها یا شرکت ها و فروشگاه ها، دارای شعبه های متعددی می باشند. این سازمان ها کارمندان زیادی دارند که هر کدام دارای حقوق و تعهدات خاص خود است. شرکت هایی در این سطح، نمی توانند به صورت دستی و با صفحات کاغذ همه چیز را کنترل کنند. برای چنین شرکت هایی باید از سیستم آنلاین حضور و غیاب استفاده کنند تا بتوانند تردد پرسنل را راحت تر کنترل نمایند.

به اشتراک گذاری مقاله